Autor Wątek: Prawidłowa technika golenia maszynką na żyletki  (Przeczytany 242552 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Steel_Tormentor

• Użytkownik
  • **
  • "Jedyne co nas ogranicza to my sami"
  • Miejsce pobytu: Rzeszów
Odp: Prawidłowa technika golenia maszynką na żyletki
« Odpowiedź #195 dnia: Styczeń 24, 2019, 10:56:46 »
Witam
Miałem ten sam problem co ty z maszynką Muhle R89. Testowałem różne żyletki : Muhle, Feather, Lord, Wilkinson, oraz zieloną Astrę. I przez pierwszy miesiąc golenia uważałem że najlepiej ale nie koniecznie bez podrażnień ogolę się r89  z żyletką Feather. Jednak po dłuższym użytkowaniu co za tym idzie delikatnym poprawieniu techniki oraz wyrabianiu lepszej piany, najlepsze efekty połączone z łagodnością osiągnąłem z  zieloną Astrą. W najbliższym czasie będę testową R-kę z żyletkami KAI, bo mimo wszytko dalej czuję że można osiągnąć lepsze rezultaty.
 beer

Offline RobinCzWa

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: UK
« Odpowiedź #196 dnia: Styczeń 29, 2019, 00:44:34 »
U mnie po przerobieniu kilku maszynek, najlepszą okazała się pierwsza zakupiona czyli R89. Przez pierwsze kilka miesięcy optymalna była dla mnie kombinacja z Astrą SP, a po półtora roku u mnie najlepiej w R89 sprawdza sie KAI, drugie miejsce Astra SP a trzecie Feather. Choć to oczywiście mocno indywidualna kwestia.
MNŻ: Muhle R89 / R41, Rockwell 6c, MingShi 2000s
Żyletki: Muhle, Astra SP, Kai, Feather
Pędzel: Omega Hi Brush 0146138, Simpsons CH2 BB
Piana: Nuavia Blu, Edwin Jagger SS, Haslinger Sheepmilk & Lanolin Soap / Taylor Sandalwood Shaving Cream
Po: Balsam Nivea Biały / AA
AS: Old Spice, Brut

Offline Steel_Tormentor

• Użytkownik
  • **
  • "Jedyne co nas ogranicza to my sami"
  • Miejsce pobytu: Rzeszów
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 29, 2019, 14:20:22 »
RobinCzWa u mnie lista oraz preferencje żyletek do R89 są dokładnie takie same jak u Ciebie.  Nawet przez chwilę się zastanawiałem czy to nie mój post  beer

Offline amerigo

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #198 dnia: Kwiecień 29, 2019, 18:32:20 »
Powie mi ktos jak wykonac podkladki do maszynki?

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #199 dnia: Kwiecień 29, 2019, 18:36:08 »
Pisałem na PW, ale jeszcze raz powtórzę, korzystaj z forumowej wyszukiwarki. Tu masz wątek o podkładkach: https://brzytwa.org/forum/index.php?topic=2546.0
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...