Autor Wątek: [Szukam] Ostrzenie (renowacja?) Wrocław  (Przeczytany 17566 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radomir.dedo

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Wrocław
[Szukam] Ostrzenie (renowacja?) Wrocław
« dnia: Sierpień 15, 2012, 23:08:36 »
Mam pytanie, czy ktoś z okolic Wrocławia mógłby mi pomóc w naostrzeniu mojej brzytwy?

Próbowałem sam coś na kamieniu turyngijskim zdziałać, ale bez skutku. Nie wiem, czy to wina mojego braku techniki, czy może trzeba dodatkowo popracować nad samym ostrzem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2012, 00:07:17 przez radomir.dedo »

Offline stryna90

• Nowy Użytkownik
  • *
Odp: [Szukam] Ostrzenie (renowacja?) Wrocław
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2012, 03:33:49 »
Od jakiegoś czasu interesuje mnie golenie się za pomocą brzytwy. Mam jednak problemy z jej naostrzeniem. Zjechałem wszystkie możliwe miejsca we Wrocławiu w których ostrzy się noże, jednak żadna z osób nie ostrzy brzytew. Mam więc pytanie czy jest może na forum osoba z Wrocławia bądź okolic która mogłaby naostrzyć moją brzytwę i przy okazji nauczyć mnie techniki lub wie gdzie można skorzystać z takiej usługi?

Offline znamie

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2012, 12:33:38 »
jaka to brzytwa?

Offline Filip_f66

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Chełm
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2012, 18:36:51 »
Wczoraj na forum był podany link do zakładu w którym ostrzy się brzytwy za 25 zł.
Czy możecie go odnależć  i umieścić we właściwym miejscu specjalnie do tego przeznaczonym! :)

Offline kot w butach

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: POZ
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2012, 19:00:40 »
Zgadza się link został podany, ale nie wiem czy jest sens go reklamować skoro jeden z użytkowników z negował umiejętności ostrzenia osoby która bierze 25zł ... tak więc nie ma co polecać.

Na forum z tego co mi wiadomo są przynajmniej 2 osoby które pomogą w ostrzeniu brzytwy.  ook

Offline stryna90

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 12, 2012, 22:31:30 »
A więc brzytwa którą chciałbym naostrzyć to Friedr. Hardner Abr. Sohn, Solingen-Germany, oprócz niej posiadam kilka innych, wszystko po dziadku

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2013, 13:13:07 przez Rabarbar »

Offline znamie

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2012, 13:58:00 »
Witaj

Na mój gust mocno zjechana. Najpierw przydałaby się renowacja, dopiero potem ostrzenie....

Trochę z nią zabawy będzie. Moja też była w takim stanie. Ale kilka godzin pracy i jakoś zaczęła wyglądać, a nawet goli.

Offline stryna90

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 19, 2012, 11:52:35 »
To jak Znamie chciałbyś mi coś pomóc, mam też kilka innych brzytew, może podesłałbym Ci zdjęcia to rzuciłbyś okiem czy nie są za bardzo zjechane?

Offline zami

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Wenecja
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 19, 2012, 19:39:58 »
Brzytwa im bardziej zużyta - tym trudniej ją dobrze wyostrzyć. Ta dodatkowo ma nierówną krawędź, co również utrudnia ostrzenie. Spore wyzwanie dla osoby, która chciała by się podjąć restauracji i naostrzenia.

Offline znamie

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 02, 2013, 12:23:19 »
To jak Znamie chciałbyś mi coś pomóc, mam też kilka innych brzytew, może podesłałbym Ci zdjęcia to rzuciłbyś okiem czy nie są za bardzo zjechane?

Wstaw zdjęcia innych egzemplarzy może coś się z tego wybierze. Dla tej co pokazałeś będzie lepiej jak sobie zostanie w takim stanie w jakim jest.

Offline degotia

• *
  • Miejsce pobytu: łódzkie, dolnośląskie
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2013, 10:54:57 »
Tak jak koledzy pisali brzytwa wymaga gruntownej renowacji ale nawet to nie gwarantuje że będzie dobrze golić. Swoją świetność ma już za sobą ostrze mocno wytarte w zasadzie z tego co widać na zdjęciach płaska część ostrza na której buduje się krawędź tnącą jest praktycznie wytarta do wklęsłości. Czubek także zostrzony wyrównanie juz raczej nie bardzo wchodzi w grę bo wtedy niewiele zostanie. Owszem da się ją doprowadzić do stanu używalności ale czy warto? Nakłady pracy będą niewspółmierne do efektów, chyba że chodzi o wartość sentymentalną.

Offline mironwawrzusiak

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 01, 2013, 10:34:11 »
Witam,

jestem nowy na forum i mam pytania odnośnie mojej "starej" brzytwy. Nie chcę zakładać nowego wątku dlatego piszę tutaj.

Jest to brzytwa WFK Wapienica z demobilu - kupiłem ją dawno temu na allegro. Trochę się nią goliłem ale straciła ostrość i nie potrafiłem jej naostrzyć samodzielnie. Czy na podstawie zdjęć poniżej możecie ocenić czy nadaje się jeszcze do renowacji? Czy można się pozbyć czarnego nalotu (plam)? Jeśli tak to czy jest ktoś chętny z Wrocławia, kto by się podjął renowacji?

Offline Filip_f66

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Chełm
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 03, 2013, 21:17:49 »
Polerka Dremelem byłaby najłatwiejszym sposobem jej renowacji, ale ta brzytwa nie ma wżerów i możesz spróbować wyczyścić ją szmatka flanelową z użyciem pasty ściernej.

Offline macrob

• *
  • Miejsce pobytu: Szmaragdowa Wyspa
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 03, 2013, 22:20:04 »
Witam.

Chyba zostawiłeś pianę na ostrzu po goleniu.
Może zwykła pasta polerska na ścierce da radę to usunąć.

Maciek.

Offline mrutkowski

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 06, 2014, 15:22:56 »
Scaliłem

Ja w sumie z zapytaniem. Zarejestrowałem się już jakiś czas temu, ale przestałem się golić i dziś raczej jak ryumcajs wyglądam. Znalazłem starą brzytwę solingen. Problem w tym, że nie jest ona kompletnie naostrzona. Czy byłby ktoś w stanie polecić mikogoś, kto zna się na tym fachu i znajdę go gdzieś we Wrocławiu lub okolicach? Z przyjemnością bym się nią ogolił...
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2014, 20:09:28 przez Mikolaj »