Autor Wątek: [Szukam] Ostrzenie (renowacja?) Wrocław  (Przeczytany 17786 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stosiek

• Stały bywalec.
Odp: [Szukam] Ostrzenie (renowacja?) Wrocław
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 06, 2014, 15:30:24 »
Są koledzy, którzy się tym zajmują, zajrzyj do działu "Ostrzenie dla początkujących"

Offline basic

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: wroclaw
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 16, 2015, 11:56:43 »
We Wrocławiu na ulicy Pawiej 25 jest taki stary zakład szlifierski (teraz nazywa się już ślusarski). Mieści się w sporym gospodarstwie i wejście jest od strony skrzyżowania ul. Pawiej z ul. Pawła Jasienicy. Informuje o tym jedynie niewielka tabliczka na jednej ze ścian zabudowań (oraz google maps :) ), dlatego trzeba tam dzwonić do drzwi domu (zakład jest we wnętrzu podwórka gospodarstwa). Właściciel zakładu ma też wiele brzytew i okładzin do sprzedania (niektóre w b. dobrym stanie). Pozdrawiam

Offline hadrian54

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Wrocław
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 04, 2015, 12:34:47 »
Zgadza się link został podany, ale nie wiem czy jest sens go reklamować skoro jeden z użytkowników z negował umiejętności ostrzenia osoby która bierze 25zł ... tak więc nie ma co polecać.

Na forum z tego co mi wiadomo są przynajmniej 2 osoby które pomogą w ostrzeniu brzytwy.  ook
to jaka powinna byc cena za taką usługę aby mieć pewność ze usługa będzie wykonana rzetelnie i z korzyścią dla nas?

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 04, 2015, 13:11:52 »
Cena nie jest gwarancją solidnie wykonanej usługi.
Natomiast jeżeli są na forum osoby z Wrocławia lub jego okolic, które taką usługę mogą wykonać (i ostrzyli już brzytwy innych) to myślę, że możesz zaryzykować  :).
Ostatecznie możesz wysłać brzytwę pocztą do jednego z naszych specjalistów.
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

Offline Lucek85

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 19, 2016, 00:53:13 »
Cześć.
Jestem początkującym brzytwiarzem i chciałbym naostrzyć brzytwę Dovo BQ (standardowy problem). Czy jest ktoś z okolic Wrocławia, który podjąłby się tego zadania? Drugie pytanie dot. zakładu ślusarskiego przy ul. Pawiej 25 we Wrocławiu, ktoś korzystał z jego usług??
Z góry wielki dzięki za informacje ;D

Offline przemo1978

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Warszawa Ursus- monodzielnia
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 19, 2016, 01:01:49 »
Koledzy z okolic Wrocławia  pewno się odezwą ,a co dotyczy zakładu .. podejrzewam ,iż nikt go nie zna i raczej nie poleci.
"Mówiła mi ,życie może być szorstkie ,a pośpiech najostrzejszą z brzytw."

Offline kamikaz

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 23, 2016, 07:00:27 »
Na wstępie chciałbym się przywitać jako nowy użytkownik forum!

Niedawno udało mi się przechwycić starą brzytwę i chciałbym dokonać jej renowacji / ostrzenia w zależności od potrzeb, jeśli nie ma na to opcji we Wrocławiu to w sumie kurierem nadam gdzie będzie trzeba. Wydaje mi się, że występują lekkie ogniska korozji i nie jest ostra - z tego co się orientuję, praktycznie nie była używana i tylko leżała w schowku przez ostatnie naście(dziesiąt) lat. Poniżej załączam zdjęcia:
i.imgur.com/aeHjSWz.jpg
i.imgur.com/3GCxc2R.jpg

Czy mógłbym prosić o informację czy brzytwa w ogóle nadaje się do odnowienia i jaki byłby ewentualnie koszt z naostrzeniem?

Pozdrawiam,
Adrian.

Offline delldl

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: DBL, Dolny Śląsk
« Odpowiedź #22 dnia: Września 20, 2016, 21:50:46 »
Cześć, ponawiam prośbę o pomoc w ostrzeniu brzytwy (fabrycznie nowa, Dovo) na terenie Wrocławia lub szerzej Dolnego Śląska.
Z góry dziękuję.
 :)

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #23 dnia: Września 20, 2016, 22:34:48 »
W zupełności wystarczy jak "ogłosisz się" w jednym wątku, jak ktoś będzie skłonny do pomocy na pewno się odezwie.
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

Offline Riddick

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Jelenia Góra
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 08, 2016, 18:41:00 »
Witam
Nim dojedzie do mnie mój DG 209, chciałbym spróbować naostrzyć ten wynalazek co dostałem w prezencie
allegro nr aukcji 5079151802

Kto by się podoił tego wyzwania ?

Offline delldl

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 08, 2016, 18:57:38 »

Ja ostrzyłem u kolegi z forum o nicku Bihać, jednak było to połączone z zakupem pasa - opcja opłacalna ;). Niestety nie udało mi się znaleźć nikogo z dolnośląskiego.
Prawdopodobnie pisałem już o tym w PW, sprawdź je.

Offline Riddick

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Jelenia Góra
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 08, 2016, 20:46:06 »
czytałem jeśli chodzi o mnie to nie musi być dolny Śląsk ograniczę się do całej polski kozik z kasą za usługę wysyłam pocztą i tyle :)

Offline delldl

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 10, 2016, 10:19:16 »
Czy płaceni 50 pln za ostrzenie, plus wysyłka jest opłacalne w sytuacji, gdy brzytwa kosztuje 80-90 zł i nie wiadomo jaki będzie tego skutek?

Offline Mikolaj

• *
  • Miejsce pobytu: Danzig
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 10, 2016, 11:27:23 »
Wszystko zależy od tego jaką wartość ma dla Ciebie nie chodzi mi oto ile za nią zapłaciłeś no i jak Ci zależy na goleniu się brzytwą. Jak  widzisz nie każdy na początku swojej drogi jest w stanie sprostać temu wyzwaniu. :)   
Czyny za życia brzmią echem w wieczności

Offline gienek-emeryt

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Częstochowa
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 10, 2016, 11:35:53 »
Witam
   Ja akurat zabiorę głos od drugiej strony. Czy to się opłaca gdy brzytwa kosztuje 80-90 zł. Prawdziwa brzytwa którą z czystym sumieniem można się podjąć ostrzenia kosztuje trochę więcej. Więc jaka brzytwa i czy to jest brzytwa, czy coś co udaje brzytwę, lub brzytwą było kiedyś więc ostrzenie musi być poprzedzone regeneracją, bądż doprowadzeniem brzytwy do stanu aby ją można było ostrzyć. Na tym tle powstają nieporozumienia i wielu kolegów którzy chętnie pomogli by nowym adeptom wstrzymuje się ze swoją deklaracją pomocy. Każdy kto kilka takich brzytew ostrzył może coś na ten temat powiedzieć. Ponadto ocena czy brzytwa jest dobrze naostrzona jest pojęciem względnym i temat ten był wielokrotnie wałkowany. W związku z tym czy osoba która jeszcze nie potrafi się golić potrafi ocenić ostrość brzytwy?  hmmm
                        Gienek    beer
« Ostatnia zmiana: Listopada 10, 2016, 21:15:26 przez gienek-emeryt »
Każde rękodzieło ma swoją cenę.
Kto zaniża jego wartość lekceważy wykonawcę i ośmiesza siebie.