Autor Wątek: [Szukam] Ostrzenie (renowacja?) Wrocław  (Przeczytany 17582 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dyba

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Puck
Odp: [Szukam] Ostrzenie (renowacja?) Wrocław
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 10, 2016, 12:38:59 »
Popieram głos Gienka.
Czy z tanią brzytwą jest mniej pracy niż z drogą ?
Czasem jest jej wręcz więcej.
Mam to samo z komputerami - tani, stary komputer  = więcej czasu potrzebnego na jego przygotowanie do pracy.
A skutki często rozczarowują właściciela - mimo moich ostrzeżeń.

Ale powiem tak - kupiłem brzytwę za 7$ i nie będę żałował pieniędzy na jej naostrzenie.
Chociażby dlatego, żeby mieć porównanie i punkt odniesienia.
Ale najpierw muszą przyjechać z Chin te moje Gold Dolary  ook
Nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

Offline Mikolaj

• *
  • Miejsce pobytu: Danzig
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 10, 2016, 12:43:18 »
W pełni się pod tym podpiszę.  ook  Podejmując się ostrzenia brzytwy wykonujemy te same czynności na kamyku nie ważne ile ona kosztuje i jak wygląda. Różnica jest taka, że jeśli posiadamy coś znanego jeśli ktoś kalkuluje to może być niekoniecznie nowe wtedy jestem w stanie przewidzieć rezultat mojej pracy. Natomiast podejmując się ostrzenia brzytwy o której niewiele wiem zakładając, że  nie jest to niedoróbka to wszystkiego i tak nie da się przewidzieć. Cała tajemnica tkwi w rodzaju stali.
A koledzy nie odbierajcie tego jako słowa krytyki a jako poradę.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2016, 12:48:56 przez Mikolaj »
Czyny za życia brzmią echem w wieczności

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 10, 2016, 12:55:22 »
Panowie tu nie ma co dyskutować, ostrzący (dokonujący renowacji) podaje swoja cenę, jak nam nie pasuje szukamy dalej ewentualnie próbujemy we własnym zakresie. Nie da się wycenić czy drogo czy tanio, każdy egzemplarz jest inny. Wymaga innego podejścia i czasu, który musi być przeznaczony na przywrócenie brzytwy do stanu używalności.
Generalnie temat równie szeroki jak pytanie ile coś jest warte.
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

Offline Hypervisor

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 10, 2016, 16:19:01 »
Trochę podcina to ideę forum dyskusyjnego.

Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy "warto" mieć dobrze naostrzoną brzytwę? I moim zdaniem odpowiedź jest jednoznaczna - nie tylko warto ale trzeba. I nie ma znaczenia, czy brzytwa kosztowała 30 czy 300 złotych, jeżeli nie będzie naostrzona, to golenie nie będzie przyjemne i skuteczne.

Skoro tak, to trzeba ją jakoś doprowadzić do pożądanej ostrości. Tu sprawa jest prosta - można albo skorzystać z usługi ostrzenia, albo zrobić to samemu.

W pierwszym przypadku działa bezlitosne prawo rynku podaży i popytu, za usługę trzeba zapłacić tyle, ile klienci są skłonni zapłacić a za ile usługodawcy będzie się chciało ją wykonać. I nie ma tu znaczenia wartość brzytwy, płaci się za efekt wykonanej usługi.

Więc odpowiadając @delldl nieco przewrotnie, jeżeli chcesz się golić brzytwą a sam nie potrafisz jej naostrzyć to "warto", bo nie masz innego wyjścia :-)

Offline delldl

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: DBL, Dolny Śląsk
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 11, 2016, 01:24:16 »
Kolega zadający pytanie otrzymał podpowiedź w prywatnej wiadomości, jeżeli będzie chciał skorzysta i zwróci się do forumowicza. Ponieważ do tej dyskusji ruch w wątku był mizerny (raz na dwa trzy miesiące), starałem się jakoś pomóc. Dyskusja się rozwinęła, nowy kolega może uwzględnić kilka odmiennych zdań.
Znalazł się ktoś chętny do pomocy w ostrzeniu ?  ;D

Offline Robson

• *
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 11, 2016, 09:44:44 »
Ruch w wątku był niewielki co zapewne wynika z zainteresowania tą usługą w tym rejonie kraju, generalnie jednak wątek właśnie temu służy. Natomiast kwestia ceny to umowa między dwoma zainteresowanymi stronami i najlepiej jak jest prowadzona na PW.
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

Offline dżuana

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Wrocław
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 18, 2016, 18:46:43 »
Panowie,

Zbliżają się święta, zrozumiałam podgaduszki i sugestie, więc mój mężczyzna znajdzie pod choinką swoją pierwszą brzytwę. Z tego co widzę to dobrze, że zainteresowałam się tematem wcześniej bo zdaje się, że wybór jest nie tylko trudny ale również sam zakup nie wystarczy, żeby mógł się nią golić już w świąteczny wieczór. Dlatego też, chciałam się z góry dowiedzieć czy znajdzie się ktoś komu mogę ją wysłać lub najchętniej na miejscu we Wrocławiu oddać do naostrzenia?
Pytanie też czy do takiej naostrzonej już brzytwy warto dorzucić w pakiecie pas? Będzie to miało sens czy po stępieniu i tak będą potrzebne inne sztuczki magiczki i lepiej niech sam odkrywa tę magię? :) Może w takim razie w 'zestawie' powinno być na start coś innego?
Uprzedzając pytanie, po przekopaniu połowy forum, póki co celuję w brzytwę Titan (Rodzaj stali: japońska stal nierdzewna ACRM-2
twardość stali: 59-61 HRC) nic mi to oczywiście nie mówi, ale z Waszych rad wynika, że dobrze naostrzona sprawdzi się w swojej roli ;)

Offline zennhorst

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 18, 2016, 19:03:23 »
dobra  stary nie wydurniaj się ....  rotfl
"honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere"
zennhorst

Offline Robson

• *
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 18, 2016, 19:05:19 »
Nie wiem czy to żart, ale mam nadzieję, że nie. Póki co podchodzę do tematu poważnie.
Ostra brzytwa to jedna, pas to drugie. Niestety bez pasa się nie obejdzie, przed każdym goleniem trzeba przeciągnąć brzytwę na pasie, dzięki temu posłuży kilka miesięcy bez kolejnych "wizyt" na kamieniu.

Offline dżuana

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Wrocław
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 18, 2016, 19:08:46 »
Nie, to nie żart - ale ciesze się, że Was ubawiłam :)

Ok, czyli brzytwa + pas :)

Co z ostrzeniem? Pomożesz, jak już wiesz, że sprawa jest poważna? :)

Offline Robson

• *
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 18, 2016, 19:14:21 »
Poczekaj, może ktoś z Wrocławia się odezwie.