Autor Wątek: Oferuję/potrzebuję pomocy w ostrzeniu.  (Przeczytany 222449 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
  • Miejsce pobytu: Tarnów
Odp: Oferuję/potrzebuję pomocy w ostrzeniu.
« Odpowiedź #405 dnia: Czerwca 16, 2020, 14:00:00 »
Nic się nie martw @mike1994, brzytwa sobie będzie radzić nie gorzej niźli Dovo tylko ktoś musi ją Tobie przygotować czytaj odnowić i przywrócić jej blask
Jeżeli czegoś nie wolno a bardzo się chce to można >:D
YouTube
INSTAGRAM

Offline mike1994

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Tarnobrzeg
« Odpowiedź #406 dnia: Czerwca 16, 2020, 14:07:18 »

Mam nadzieję że ktoś się podejmie. Oczywiście za odpowiednią zapłatą.

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #407 dnia: Czerwca 16, 2020, 14:08:07 »
Chodziło mi o to czy stal i ogólnie cała brzytwa jest niezłej jakości. Ponieważ przeczytałem że Dovo są często polecane na początek chciałem mieć punkt odniesienia...

Dovo można polecić na równi z innymi markami, to samo tyczy się Revisor, Thiers Issard i wielu innych. Producent nie ma tu większego znaczenia, a czasami brzytwy wytworzone wiele, wiele lat temu będą się lepiej sprawować niż te obecnie produkowane, zwłaszcza współczesne modele budżetowe.
A jeżeli chodzi o tą konkretną brzytwę to na podstawie zdjęcia trudno ocenić jakość użytej stali, nie sądzę jednak, aby pod tym względem niedomagała. Daj ją do odnowienia i naostrzenia, a wówczas będzie można zweryfikować jej przydatność.
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

Offline PrzeLuka

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: West Coast
« Odpowiedź #408 dnia: Czerwca 16, 2020, 14:24:44 »
Nie takie gruzy odnawiałem i golą. Każdą brzytwe da się odnowić i naostrzyć o ile nie jest zrobiona z gipsu.
In God we trust.

Offline fiB

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Elbląg
« Odpowiedź #409 dnia: Czerwca 16, 2020, 14:44:22 »
Wygląda na zdrową, warto odnowić  ook
Taka pamiątka rodzinna tylko zyskuje jak się można nią golić niż miałaby się kurzyć na półce czy w szufladzie.

Offline gienek-emeryt

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Częstochowa
« Odpowiedź #410 dnia: Czerwca 16, 2020, 15:02:47 »
Chodziło mi o to czy stal i ogólnie cała brzytwa jest niezłej jakości. Ponieważ przeczytałem że Dovo są często polecane na początek chciałem mieć punkt odniesienia...
[/ ]
Stal tego typu jest ciagle używana do produkcji ostrzy do brzytew. Można ja spotkać w brzytwach chyba wszystkich producentów niemieckich, ale o ile pamietam używa jej także Korat. Stal niskostopowa o dobrych parametrach co do agresywności, trwałości KT w połączeniu ze stosunkowo łatwym ostrzeniem. Polecał bym ja jako użytkowa do golenia, tembardziej ze to piękna pamiątka rodzinna. Wyglada niezłe. Ale ostatecznie można ocenić po wstępnym usunięciu ognisk korozyjnych. Mogę ewentualnie pomoc w renowacji.
                                     ook

Każde rękodzieło ma swoją cenę.
Kto zaniża jego wartość lekceważy wykonawcę i ośmiesza siebie.