Autor Wątek: Oferuję/potrzebuję pomocy w ostrzeniu.  (Przeczytany 221990 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rcone

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Police
Odp: Oferuję/potrzebuję pomocy w ostrzeniu.
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 08, 2014, 19:37:25 »
Witam wszystkich na forum.
Szukam chętnego do naostrzenia stosunkowo "młodej" brzytwy DOVO (stal węglowa).
Ostrze wymaga korekcji przez fachowca, bo posiada nierówną krawędź tnącą (z jednej strony klingi krawędź jest szersza w środku, z drugiej strony szersza po bokach), która przy próbie ostrzenia daje się naostrzyć tylko po bokach natomiast środek jest tępy. Zdjęcia klingi na priv.

Offline degotia

• *
  • Miejsce pobytu: łódzkie, dolnośląskie
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 08, 2014, 21:21:57 »
Prawdopodobnie brzytwa ma wadę geometri, jest lekko krzywa i dlatego powstają nierówne płaszczyzny podczas ostrzenia. Możliwe, że krawędź tnąca jest także wklęsła na środku i dlatego nie można jej w prosty sposób naostrzyć.

Offline Daw

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Wars i Sawa
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 24, 2014, 22:33:40 »
Witam wszystkich Serdecznie.
Jako, że jest to mój pierwszy post na forum o wszelkich narzędziach tnących to postanowiłem zacząć go od prośby o naostrzenie brzytwy, którą wylicytowałem, a sprzedawca uczciwie opisał, stan brzytwy jako nie naostrzony ale zdezynfekowany Barbiside. Wiem tylko, że nie jest to jakikolwiek szczyt marzeń ale myślę, że jak będzie dobrze naostrzona to na początek powinna mi wystarczyć - w końcu jeżeli golenie brzytwą mi się spodoba - a nie powiem - filmiki Lynna i geofatboy-a powodują syndrom pięciolatka w sklepie z zabawkami to raczej nie będzie moja ostatnia brzytwa. Kupiona w licytacji za rozsądne pieniądze z myślą o nauce mam nadzieję, że wystarczy.  Teraz trzeba ją naostrzyć.

Czy ktoś podjąłby się naostrzenia tej brzytwy?
Jeżeli ktoś byłby z okolic Warszawy, Łodzi lub Krakowa to z chęcią bym nawet przejechał się pociągiem aby również nabrać trochę oglądu na ostrzenie brzytw - dla ew. przyszłego rozszerzenia swoich umiejętności, a także poznać kilka praktycznych rzeczy.
Póki co czytając o problemach osób nie mających (tak jak ja) pojęcia o ostrzeniu brzytw dochodzę do wniosku, że aby się nie zrazić to wolę pierwsze próby golenia wykonywać dobrze naostrzoną brzytwą. Zapewne wtedy człowiek szybciej się nauczy i przy okazji będzie mógł od razu pracować nad techniką zamiast zastanawiać się czy brzytwa jest wystarczająco ostra bo coś nie wychodzi to golenie jak na filmach... o podrażnieniach i zacięciach nie wspominając - poza tym przy starcie używania brzytwy koszty i tak są dość spore i dokupienie kolejnych elementów układanki (tj. kamieni) sprawiłoby odłożenie tej wymarzonej przyjemności w czasie...
Ależ się rozpisałem. Jak zwykle.
Witam wszystkich jeszcze raz, a poniżej zamieszczam foty brzytwy, która właśnie do mnie zmierza.

Brzytwa zrobiona gdzieś w DE dla sklepu w Liverpoolu - czytałem opinie o tych brzytwach - podobno bardzo przyjemne. Szkoda, że nie ma puncy z konkretną fabryką... myślę, że jednak mimo wszystko lepiej mieć taką brzytwę niż jedną z Pakistańskich, Indyjskich czy Chińskich, które podawane są do skreślenia na starcie. Ponadto w archiwach brytyjskich firma z puncy jest osadzona w latach 1875-1976, a informacja z zagranicznych forów wskazuje, że faktycznie interes z brzytwami zamknęli w drugiej połowie lat 50-tych...
Poniższe zdjęcia zrobione przez sprzedawcę.

Offline wojtek972

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 25, 2014, 10:42:03 »
Wygląda na dobry zakup. Nawet wiem kto ją sprzedał, niejaki taylor1000 prawda? Myślę że na forum jest mnóstwo ludzi którzy naostrzą. Jak nikogo byś nie znalazł to przyślij do Krakowa. Niestety nie dam rady robić za instruktora - obowiązki, małe dzieci. .. pozdrawiam

Offline carloss

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 25, 2014, 19:01:53 »
"Wiem tylko, że nie jest to jakikolwiek szczyt marzeń(...)"
Co Ty mówisz? brzytwa kozak!Chętnie bym widział taka u siebie.
Ale w temacie: obecnie przez najbliższe trzy tygodnie mnie nie ma ale jak wrócę do Krakowa i do tego czasu nikogo nie znajdziesz to możemy się zgadać na jakąś przesyłkę.

Offline Daw

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Wars i Sawa
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 26, 2014, 11:51:51 »
Wygląda na dobry zakup. Nawet wiem kto ją sprzedał, niejaki taylor1000 prawda? Myślę że na forum jest mnóstwo ludzi którzy naostrzą. Jak nikogo byś nie znalazł to przyślij do Krakowa. Niestety nie dam rady robić za instruktora - obowiązki, małe dzieci. .. pozdrawiam
Zgadza się - bardzo dużo brzytew sprzedaje i niektóre okiem laika są nie najgorsze po przyzwoitej cenie. Ale dopiero dowiadujemy się kiedy brzytwa do nas przychodzi - jaka ta brzytwa jest - dużym plusem są bardzo dobre zdjęcia u tego sprzedawcy. Znalazłem osobę od ostrzenia ale bez instruktarzu niestety szybciej niż się mogłem spodziewać :)
"Wiem tylko, że nie jest to jakikolwiek szczyt marzeń(...)"
Co Ty mówisz? brzytwa kozak!Chętnie bym widział taka u siebie.
Ale w temacie: obecnie przez najbliższe trzy tygodnie mnie nie ma ale jak wrócę do Krakowa i do tego czasu nikogo nie znajdziesz to możemy się zgadać na jakąś przesyłkę.
Wiesz - niestety tak to jest kiedy brzytwy nie kupuje się osobiście w sklepie tylko wysyłkowo. Jako laik nie mam pewności czy jest to przyzwoita brzytwa czy jakaś słaba - oczywiście chciałoby się najlepszą, ale na początek kupować brzytwę z górnej półki nie ma sensu... przynajmniej dla mnie.
Jak wyżej napisałem - znalazłem już osobę do ostrzenia i czekam tylko na dotarcie przesyłki.

Dzięki za odpowiedź.

Offline werte1

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Warszawa koło Jabłonny
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 28, 2014, 14:14:42 »
Witam!
Potrzebuję pomocy w naostrzeniu brzytwy, którą otrzymałem w spadku po dziadku. Brzytwa trafiła do dziadka około stycznia 1945 r. gdzieś na Pomorzu, odstąpił ją bardzo chętnie zatrzymany przez dziadka oficer SS (o jego losy przez grzeczność nie pytałem). Dziadek używał jej dosyć długo, jeszcze na przełomie 80-tych pamiętam jak przed użyciem  szlifował ją na pasie. Następnie brzytwa wylądowała u mojego ojca, użyłem ją kilka razy będąc w liceum no i trafiła na półkę (na jakieś 25 lat). Obecnie odnowiłem ją w miarę swych skromnych umiejętności (papier ścierny, dremelek i dwie pasty - zielona i biała, następnie pasta półpłynna). Pochwalił bym się zdjęciami, ale mam aparat bez opcji makro i zdjęcia wychodzą paskudnie, muszę coś pożyczyć - wtedy się pochwalę efektem, chociaż jak patrzę na prace kolegów to jeszcze mam dużo pracy (do golenia obecny stan mi wystarczy). Chcę ponownie spróbować golenia brzytwą i jeżeli się nauczę, ta przejdzie do rezerwy a ja kupię nowy model.
Oto jej dane:
- producent - F.Baurmann&Sohne
- model - 935, nazwa nieczytelna
- szlif ostrza - półwklęsły
- czubek - francuski
- profil - uśmiechnięty
- okładka - celuloid (pracuję nad odnową, nieświadomy skutków wpakowałem celem odkażania do spirytusu i uległa zmatowieniu)
- ostrze 4/8
- stabilizator - podwójny
Dostałem jeszcze do ostrzenia białoszary kamień Arkansas, ale nie znam jego gradacji no i przede wszystkim nie umiem ostrzyć (więcej pewnie popsuję, niż uzyskam). Brzytwę mogę wysłać, w okolicy Warszawy dojechać, celem pobrania nauk praktycznych w dbaniu o sprzęt.
Pozdrawiam!

Offline Pilas

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: ZG
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 30, 2014, 09:50:43 »
Dzień dobry,
Poszukuję kogoś z Wrocławia, kto podejmie się naostrzenia brzytwy. Jestem od piątkowego wieczora do niedzieli we Wrocławiu. Foto będę przesyłał na maila, bo nie pamiętam loginu do swojego hostingu zdjęć. Ktoś pomoże?
Pozdrawiam!

Offline wazon77

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Hammer bei Schonlanke -wlkp
« Odpowiedź #53 dnia: Lutego 14, 2014, 13:05:27 »
Witam.
 Czy byłby ktos z forumowiczów chetny podjęcia sie naostrzenia dla mnie brzytwy ?
Zakupiłem pierwsza używaną i teraz jestem w trakcie polerowania jej ale z ostrzeniem sobie narazie nie poradze bo nie mam sprzetu. Myśle ze przez weekend ją wypoleruje i na przyszły tydzień bym mógł podesłać.
Z chęcią bym już przeszedł swoje pierwsze golenie brzytwą ale szukam właśnie pomocnej dłonie  ;D
Oczywiście jestem skłonny wynagrodzić daną przysługe

Offline macrob

• *
  • Miejsce pobytu: Szmaragdowa Wyspa
« Odpowiedź #54 dnia: Lutego 14, 2014, 13:08:22 »
Cześć.

Przeniosłem i scaliłem wątek.

Maciek.

Offline Czopek

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Łódź
« Odpowiedź #55 dnia: Marca 04, 2014, 10:51:55 »
Witam wszystkich ponownie,

Od jakiegoś czasu już zabawiam się z brzytwą :) z wzajemnością... wczoraj zabawiła się z moją twarzą lol ale mniejsza o to...
Poczyniłem pierwsze kroki w kierunku samodzielnego ostrzenia, ale nie mam jak na razie żadnego punktu odniesienia i boję się, że to co dla mnie jest ostre nie koniecznie takie jest w rzeczywistości.
W związku z tym będę bardzo wdzięczny jeśli któryś z kolegów z forum z Łodzi lub okolic podjął by się naostrzenia mojej brzytwy.

Moja brzytwa to DOVO Best Quality.

Proszę o kontakt w tym wątku lub na PW.

« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2014, 11:01:09 przez Czopek »

Offline smudgy

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Poznań
« Odpowiedź #56 dnia: Marca 08, 2014, 21:21:26 »
Dzień dobry, potrzebuję pomocy w naostrzeniu brzytwy. Chcę nauczyć golić się brzytwą, odziedziczyłem taką:

myślę że na początek do nauki wystarczy. Oczywiście szanuję umiejętności i czas konieczne do wykonania tej czynności stąd nie oczekuję niczego za darmo.

Offline andru161

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #57 dnia: Marca 09, 2014, 22:33:19 »
Szukam kogoś z Warszawy kto naostrzy mi brzytwę. Brzytwa to odnowiona SFK Wapienica Fryzjerska lub również odnowiona Julius Mandler & Sohn z Solingen, do wyboru dla ostrzącego ;) lub obie  O:-)

Podwiozę, odbiorę, nie będę się pchał do domu żeby podpatrzeć jak się ostrzy.

Wiem, że nie ma nic za darmo.

Koledzy z Warszawy ujawnijcie się bo zacznę po kolei wysyłać prywatne wiadomości  >:D

Offline Łukasz CG

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Poznań
« Odpowiedź #58 dnia: Marca 13, 2014, 14:36:22 »
Witajcie!

W końcu zdecydowałem się na zakup pierwszej brzytwy. Wybór padł na Dovo Solingen "Best Quality" 6/8. Mam nadzieję, że będzie dobrze służyła.

Zgodnie z radami znalezionymi na forum nie podejmę się na początek samodzielnego ostrzenia, a wiem z tego co wiem, te brzytwy nie są gotowe do golenia.

Jeśli sprzedawca nie oferuje ostrzenia, gdzie mogę to zrobić? Może ktoś na forum oferuje takie usługi?
Widziałem tylko ofertę macroba, ale jest ona sprzed kilku lat, więc nie wiem czy aktualna. Wyszukiwarka też mi nie pomogła za bardzo w poszukiwaniach takich osób.

Będę wdzięczny choćby za pokierowanie do odpowiedniego wątku.

Pozdrawiam
Łukasz

PS do kogo powinienem się zgłosić, żeby zmienić sobie nick z "Czas Gentlemanów" na "Łukasz"?

Wątek został scalony, już mieliśmy o takiej tematyce - bihac
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2014, 10:46:49 przez bihac »
Zapraszam na Czas Gentlemanów - http://czasgentlemanow.pl/

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #59 dnia: Marca 13, 2014, 14:57:14 »
Podaj miejscowość z jakiej pochodzisz, może jest ktoś mieszkający w pobliżu, kto bez dodatkowych kosztów związanych z przesyłką pomoże Ci rozwiązać problem.
W sprawie zmiany nicka odezwę się na PW.
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2014, 10:38:53 przez bihac »
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...